Podzimní část sezóny v orientačním běhu nabídla celou paletu závodů různých výkonostních úrovní. Nejvyšší úrovní bylo mistrovství ČR na klasické trati ve dnech 20 a 21. 9. kam postoupili z KOB Směr Kroměříž v kat. D18 Hrubanová, D20 Kavanová, H16 Dvorský Vojtěch, Pěček M. Zvoníček J., H18 Dvorský Václav, D21 Dittrich, Nejedlý. Současně s mistrovstvím proběhla i veteraniáda. Na mistrovství postoupili z se semifinale všichni závodníci do finale C, pouze Kavanová do finale B. Na veteraniádě si nejlépe vedla Janásová v kat D40 a skončila ve finale A na 9. místě, v kat. H60 Peška S. Holešov byl 9. a Pěček V.st. KOB Směr 17.

Další z vyšších závodů byl dvojzávod ve dnech 12. a 13. 9. v osadě Adamov u Vrbna, kde nejlepšího výsledku dosáhl J. Zvoníček v kat. H16B, v sobotní závodě skončil na 3. místě a v neděli doběhl na místě druhém. V kat. D14C byla V. Pěčková oba dny na 3. místě.

Závody oblastního žebříčku začaly 5. 9. V Doilních Studénkách u Šumperka, kde nejlepších výsledků dosáhli v kat. D50 Strnadlová na 1. místě a v kat. H18 Václav Dvorský na 3. místě. Oblastní závody pak pokračovaly závodem u Zlína 26. 9. u farmy v Jurém tady v kat. H14 Ivo Krajcar byl třetí, v kat H16 Pěček M. zvítězil a Vojtěch Dvorský skončil druhý. Další závod byl 10. 10. v Kobeřicích u Slavkova. Nejlepšího výsledku dosáhli v kat. H14 Ivo Krajcar zvítězil a v kat. H16. Zvoníček skončil na druhém místě.
KOB Směr Kroměříž pořádal další závod dne 17. 10. u Věžek za stálého deště. Místní závodníci se účastnili jen omezeně a v kat. D14 skončila V. Pěčková jako 3., v kat H 14 I. Krajcar 2. v kat. H16 Vojtěch Dvorský 3. a v kat. H18 Václav Dvorský 4.. Při závodě natáčelo část svého pořadu o sportovních aktivitách ostravské studio ČT.

Podzimní sezóna formálně skončila tradičním závodem „Poslední kufr“ pořádaný SK Prostějov mezi Vitčicemi a Dřínovem . Krásné slunečné počasí tak udělalo příjemnou tečku za podzimní sezónou kroměřížského orientačního běhu.