Původně jsme chtěl napsat jen „Byly závody v Zašové….“ a přidat výsledky…

Nakonec toho napíšu trochu víc. V sobotu 6.4. byl sprint v Zašové pořádán oddílem KVS ze Vsetína. Cca 200 závodníků. Počasí letní, centrum v areálu fotbalového hřiště vynikající, ale to je asi tak vše z mé strany co se mi líbilo. Když jsme se ještě na shromaždišti dozvěděli, že v popisech je drobná chybka a všechny výrazné stromy nejsou listnaté ale jehličnaté, řekli jsme si OK nic hrozného se neděje, natož když jsme byli ubezpečeni, že to jsou opravdu stromy VÝRAZNÉ. Již na shromaždišti zjišťujeme, že kategorie D45 a H14 to mají stejné to by nevadilo, ale jak je možné že H14 startuji do 28 a D45 startuji od 27 (dvě minuty překryv). Při odchodu na start se pořadatel omlouvá, že jim trošku zlobí vyčítání, ale že na tom pracují a dají brzy dohromady. Cestou na start byly vidět některé kontroly s běžci, tak ti později startující se mohli kouknout kde co je. No a pak přišla na řadu má trať H35C – startovní koridory (všechny asi na 4 metrech) mezi garážemi, koukám do popisů a ostrý start je 20 m, fajn. Murko startující minutu přede mnou odbíhá do prava, tak tam musím taky, ostrý start bude asi tam. Než ale v mapě najdu start a jedničku tak jsem dost daleko a teprve teď mi docvakne, že už jdu blbě. Prostě ostrý start byl hned po vyběhnutí a postup zprava na jedničku byl když ne na ho… tak aspoň delší (až v cíli zjišťuji, že koridory měly být trošku jinde 🙂  koukněte do mapy kde) . Dohledávka jedničky však bylo ještě větší peklo, v popisech výrazný strom. Ha ha ha, tak ten tam fakt nebyl a ještě byly kontrola jinde a zašitá, tak tam pobíhám od stromu ke stromu (mimo jiné v ovocném sadě) jak ….. A hned tady mě to nějak přestalo bavit. Čtvrtá kontrola plot a roh uvnitř koukám běžím plot nikde jen před mnou rozjezdová rampa pro kolisty co jezdí / skáčou na singl trecích. No a kontrola byla na rampě na hoře (Já jsem jí fakt neviděl když jsem k té rampě běžel). Dál byly postupy jaké byly, voleb minimum. Na shromaždišti vyčítání stále zlobí a zlobí a někdo má čas do mínusu (třeba já -73… ) a nebo i čas kolem 1875 minut. No jak dají dohromady výsledky to bude zajímavé, Ale daly tak je hledej tady. Mi se teda trať H35 nějak nelíbila, ale ať jen neryju tak trať H14 (D45) byla už povedená. Mapa s postupy na LIVELOXu.