Tři dny, tři závody. Ano  ve třech dnech 25.-27.6 2021 bylo oddílem z Konice a oddílem SK OB Haná orienteering uspořádány tři závody M-ČR veteránů.

V pátek byl sprint v Rymařově. Start odpoledne a tak se na startu sešlo cca 350 závodníku z celé repobliky. Běželo se v městské zástavbě a v lesoparku. Z našeho oddílu přijela jen Lada a skončila v D45 na 21. místě a Roman skončil v H50 na 16. místě. Výsledky jso zde.

V sobotu, o kousek dál, byla v Ždárském Potoce na programu klasická trať. Prostor byl velice zajímavý a většině se líbil, ale běhat mimo cesty se moc nevyplatilo. Problém byl ve vysokém boruvčí. Jinak i bažinky, skalky, kameny a ty cesty.  Na lesní závody přijelo víc závodníku (asi 415 ) a to platí i pro nás z Kroměříže (celkem 5 vetošu, 3 co šli T-čka a jeden cyklista).  Shromaždiště se vším co k závodům potřebujeme, počasí přálo, les se libil, tak jen snad dělat míň chybek. Výsledky jsou zde a ve zkratce jak jsme dopadli.

D40 – 6. Andrea

D45 – 18. Lada, 25. Radka

H45 – 32. Michal

H50 – 21. Roman

T3 – 2. Mates

T5 – 1. Lucka, 2. Noe

V neděli to samé shromaždiště (Ždárský Potok), ten samý les jen o kousíček blíž ke shromaždišti, víc bažinek a lesem se už běhat dalo mnohem líp 🙂 . Závodníků opět o trošku víc. Krátkou si odběhlo cca 460 závodníků. Hezké tratě, ale chybky se dělaly i zde a kdo se jim vyvaroval tak byl vepředu. Andy se vyvarovala vetších chyb a tak jí to cinklo medajlí. Doběhla na 2. místě. (první vetošská medaile). Výsledky zde a ty naše ve zkratce.

D40 – 2. místo Andrea

D45 – 24. Lada, Radka-DISK

H45 – 26. Michal

H50 – 20. Roman