První Bečkový závod se konal 6.4. 2019 ve stejném terénu jako souběžně probíhající CEYOC (Středoevropský pohár dorostu). Pořadatel z Baníku Ostrava připravil shromaždiště na louce kousek od Háje ve Slezsku na Ostré Hůrce. Cca 750 závodníků si užili aprílové počasí, které bylo chvilku tak, za chvilku jinak, ale vydrželi jsme. Vydrželi jsme i nástrahy tratí které byly ve středně kopcovitém terénu a naštěstí teď na jaře ještě bez podrostu. Začátek v zarostlé části lese připadal spíše middle, ale jo dalo se to nějak dohledat i zde (i když ti co měli mapu 1:15000 to měli těžší) pak pár delších postupů a už to bylo za námi. Z Kroměříže nás dorazilo 13 a naše výsledky

1. místo – Lucka v D14B, Pavel v H35B

3.místo – Andy v D35B, Maťa v H10C

4.místo – Zdeňa v H35B

5.místo – Kuba v H12C

a dále 9. Monika v D45C, 28. Dominik v H16B, 19. Noe v H18B, 42. Honza v H21B, 7. Michal v H40B, 11. Martin v H40B, 9. Tobík v HDR    celkové výsledky zde

V neděli 7.4 byly ve Smolkově u Háje ve Slezsku štafety (Český pohár). Podobný terén jak na sobotní klasiku snad jen míň kopců a víc teréních detailů. Na štafety byla přihlášena jenom Lucka a ta běžela kategorii DH14 za Zlín. Po příchodu na shromaždiště jsem byl nakonec draftován i já a tak jsem společně s Evženem a Perníkem běžel kategorii MIX. Snad jsem to klukům nezkazil 😆 , asi ne doběhli jsme první. Stejně tak na prvním místě doběhli í Tobík, Valenti a Lucka. Skončili dle výsledku na společném prvním místě jak štafeta z Blanska, ale nejenom já jsme viděli, že Lucka finišovala o prsa dřív. Co dodat, nic. Výsledky zde

Jenom teda jednu věc, příště snad pořadatelé najdete v rozpočtu navíc nějakou tu dvacku a koupíte aspoň těm dětským ktegoriím tu čokoládu při vyhlašování, víte jak se vždy na něco těší. (Dostali jsme všichni hezkou medaili, ale na krk jsme si ji museli pověsit sami)