Poslední Mistrovství ČR ve štafetách a družstvech byl opravdu velký závod. Na start se postavilo každý den okolo 1600 závodníků. Ale popořadě. Oddíl z Hradce Králové (PHK) uspořádal o víkendu 8.-9. 10. 2022 tento organizačně složitý závod v lesích okolo obce Výšinka (u Hejnice). Veliké a přehledné shromaždiště se vším potřebným (i když fronty na jídlo a pití byly někdy dóóóóst dlouhé). Pěkné počasí a les příjemně zvlněný s dostatkem kamenů, srázků, vegetačních prvků a dalších detailů na velice pěkné a zajímavé tratě. Prostě moc povedený víkend. Z Kroměříže jsme se zde vydali také závodit a nelitujeme. Záznam se závodů pořízený ČT zde.

V sobotu byly štafety. Závodilo se od nejmenších D / H 12 až po ty nejstarší D / H 195. Každá štafeta byly tříčlenná a ať v lese není moc velký přetlak tak od 11 hodin startovaly štafety dospělých a dorostu a od 13:30 žákovské a veteránské štafety. My jsme postavili dvě veteránské štafety v H135 a jednu v D135. V žácích za valašskou oblast běžel také Mates a Tobík v H12 a Olga v D12 a zaběhly velice slušně. Výsledky štafet jsou zde. A zde najdete odkazy na hromadu fotek, gps záznamy a také online doběh (cílová páska). A jak jsme dopadli

D12 – 22. Olga společně s Luckou a Natálkou za VAL1 z 27. štafet

D 135 – 38. Andy, Lada a Radka z 46. štafet

H12 – 15. Tobík společně s Daliborem a Petrem za VAL2  a DISK Mates společně s Davidem a Prokopem (špátný záznam do čipu na jedné kontrole – jinak by kluci asi o 6 minut vyhráli)  z 30. štafet

H135 – 33. Pavel, Martin a Michal,  36, Kuba, Roman a Víťa z 74. štafet

V neděli a družstva. Od 5ti-členných (veteráni) přes 7mi-členné (dospělí a dorost) až po 8mi-členné (žáci) vždy v kombinaci H-D-H….. Opět moc hezké a dramatické závody. A my jsme postavili dvě družstva v DH225. Výsledky zde. Fotky, gps záznamy a také online doběh (cílová páska) zde. A jak jsme dopadli my.

DH14 – 8. Mates společně Adamem, Sabinou, Julii, Lucii, Davidem Markétou a Martinem za VAL1 a 21. Olga společně s Ondrou, Emou, Prokopem, Natkou, Petrem, Evou a Tomášem za VAL2 z 33. družstev

DH225 – 22. Pavel, Andy, Martin, Lada a Víťa a  DISK Kuba, Monča, Roman, Radka a Michal (ale na té kontrtole fakt byla, ale krátce zasunula 🙂 ) z 66. družstev.

MIXECH běžel Tobík

Jinak běžela štafety a družstva i LUCKA v barvách Zlína – tak hledejte jak dopadli.