O víkendu 14.-15. 5. 2022 připravil oddíl Kotlářky a Tretry Prahy v Praze Stodůlkách dvě mistrovství.

Sobota a Mistrovství ČR ve sprintu jednotlivců. Z Kroměříže běžela Lucka a Kuba. Spíš běžecké tratě nabídly jen málo voleb postupů a tak rozhodovala hlavně plynulost a rychlost běhu. I když zbytečné chybky Kuba nějaké dělal. Výsledky Lucky v D18 = 5. místo, Kuby v H16 = 46. místo. Výsledky všech kategorii zde.   OB postupy zde.

V neděli bylo Mistrovství ČR sprintových štafet. Na závody zůstala jen Lucka běžící za Zlín. Kuba běhající za Vizovice jel domů, protože klukům chyběly holky. Formát závodu = 4 běžci ve složení D-H-H-D. Prvně šli na start dospělí a z tohoto závodu je záznam (byl to teda moc hezký přímý přenos) České televize zde. Pak šli na start dorostenci a tady Lucka rozběhla štafetu TZL 1 moc pěkně doběhla na cca 5. místě na dohled od prvních. Na druhém úseku bohužel Vašek proběhl zakázaným postupem a štafeta byla DISK, ale i tak to Tobík s Valčou nezabalili a běželi co to šlo. Nakonec by to bylo 4. místo (bohužel) Výsledky zde.