Ve věku 90 let zemřel Ing, RNDr Pavel Škopík dlouholetý člen našeho oddílu a klubu. Pavel Škopík přišel do našeho klubu (původně oddílu TJ Slavie Kroměříž) v roce 1962, tehdy ještě to byl turisticko lyžařský oddíl. Závodil ve veteránských kategoriích, pracoval ve výboru oddílu, oddíl se tehdy scházel v klubové místnosti Výzkumného ústavu obilnářského, jehož byl Pavel Škopík ředitelem. Později pracoval ve okresním výboru turistiky a po osamocení orientačního běhu od turistiky v roce 1968 ve výboru Československé federace orientačního běhu, jehož pak byl v letech 1969-1971 předsedou.

V roce 1971 musel z politických důvodů odstoupit stejně jako z místa ředitele Výzkumného ústavu obilnářského za své postoje v roce 1968. V aktivním věku byl závodníkem v kategoriích H45 a H 50, s jeho jménem je spojeno založení tradičního závodu Pohár Hanáckých Athén a prosazení jako závodu tehdy I. Stupně (což dne odpovídá závodu serie A). Tomuto závodu dělal ředitele od jeho založení v roce 1965 až do roku 1984. Pod jeho vedením byl závod v roce 1975 mistrovstvím ČSSR a v roce 1977 mezinárodním třídenním závodem.Zajišťoval zejména tisk map, což bylo v té době nesnadný úkol Byl rozhodčím R1. Ze závodnické činnosti ho vyřadilo zranění kolena a také ten fakt, že nebyl zaměstnán v Kroměříži.