V sobotu 2. 4. 2011 odpoledne bylo město Kroměříž svědkem masového sportovního utkání – mistrovství Zlínského a Jihomoravského kraje v orientačním sprintu. O mistrovské tituly se bojovalo hlavně ve věkových kategoriích 10, 12, 14, 16, 18, 21 let a vítěze veteránských kategorií od 35, 45, 55, 65 let u mužů a 35, 45, 55 let u žen. Mimo to ještě závodily kategorie příchozích na tratích 2 a 3 km, a rodiče s dětmi, kterých bylo na startu 35 skupin.

Celkem 427 závodníků proběhlo závodní tratě od startu na Komenského náměstí do cíle na tržnici na Vejvanovského ulici přes Vodní ulici, Ztracenou ulicí, Velké náměstí, a Podzámeckou zahradou a museli přitom proběhnout podle mapy od 5 kontrolních bodů u dětských tratí až po 23 kontrolních bodů u nejnáročnější mužské tratě. V nejnáročnější mužské trati v kategorii H21 zvítězil český reprezentant Michal Smola ze Zlína, trať o délce 3,5 km proběhl za15:24 min. o 1 vteřinu před Poklopem z Olomouce. V hlavní ženské kategorii D21 zvítězila česká reprezentantka Eva Kabáthová z Brna na trati dlouhé 2,9 km se 16 kontrolami za 16:06 min. Místní závodníci běželi až na malé vyjímky v nejmladších dětských kategoriích kde M. Dittrichová zvítězila v kategorii D10N.

Druhý orientační běh absolvovali orientační běžci obou zmíněných krajů týž den v dopoledních hodinách jako oblastní žebříčkové závody ve Zborovické části Ratajského lesa jako závod na krátké trati. Zde zvítězili v hlavní kategorii H21 opět Michal Smola a Hrušková z Brna v kategorii D21.