V půlce dubna přesněji v sobotu 18. 4. 2015 se v okolí automotodromu  Brno konali první letošní béčka. Po krásných dnech nás čekalo ochlazení a to bylo poznat již po cestě do Brna. Za Kroměříží nás zastihla sněhová přeháňka a 3 stupně celsia. Za 50 minut jsme ale byli na místě, sněžení žádné, sluníčko svítilo a i teplota šla trošku nahoru asi na 7 stupňů, ale foukal studený a silný vítr. Shromaždiště bylo na parkovací ploše u automotodromu a postavit oddílové stany nebylo jednoduché, nejenom kvůli větru, ale i kvůli tvrdé podložce. Ještě že pořadatele doporučili vzít kladivo :-). Na shromaždišti bylo vše potřebné a navíc všude přítomný rachot burácejících motorek (na automotodromu byly motocyklové závody).

A co OB závody. Prostor závodu byl využit naposled asi v roce 2000 či 2003 a pak až dnes, ale na mapu „Pohádka máje“ jsem si vzpomněl. Rychlý terén, ne moc kopce a hromada rýh (ale tam jsme nakonec nemohli). Nejmenší kategorie a ty nejstarší zůstali namotané na kousku lesa před cestou a ty ostatní se dostali i za cestu. Já jsem běžel H35B a naše trať oběhla dokola celý automotodrom. Přikládám mapu H20B která byla stejná s H35B akorát 35 měli už desítku. Pro mě to byla zbytečná plachta, ale ostatní si měřítko pochvalovali. Trať (8,5 km a 305 m převýšení) to byla letecká, ale chybky se dělaly. Já jsem taky nějaké udělal – na 12ctku 1:20, na 15ctku jsem se se zamotal do ostružin, ale postup byl i do kopce a tak ztráta 0:55 a na 16ctku 1:05. Chtěl jsem jít na kontrolu za druhým hustníkem, ale nahoru jsem stoupal už za prvním. Proč? Nevím, má blbost. V cíli jsem byl za 54:30. Po závodě jsme se šli podívat na motorky, počkali jsme na vyhlášení a domů.