JEC 2019 neboli Juniorský evropský pohár se letos konal od 27.9. do 29.9. 2019 ve Francii, konkrétně okolí městečka Vogue v departmentu Ardeche. Web akce zde

Na toto klání byla z našeho oddílu nominována Míša viz nominace  a  nebo zde

Program byl následující – sprint (pátek), klasika (sobota) a štafety (neděle). Na delekou cestu seale  reproši vydali už ve středu s tím, že jednu noc přespali na německo-francouzkých hranicívh. Ve čtvrtek trénink a pak už to začlo. A jak se Míši dařilo.

Páteční sprint v městečku Ruoms byl velice rychlý. Ze začátku v otevřenější části kde byly nastavěny umělé ploty a pak se šlo teprve do městečka. Míša skončila v kategorii W18 (3,13 km, přev. 25m) na 27. místě z 74. (třetí češka) Výsledky sprintu.

Klasika byla postavena kolem lyžarského střediska u La Croix de Bauzon. Tím pádem to bylo hodně kopcovité a fyzicky dost náročné. Míša skončila v kategorii W18 (6,08 km přev 275m) na 28. místě z 74. (opět třetí češka). Míša (čas 62:13) dostala na této trati od vítězné maďarky Csilli Gardonyi přes 10 minut. Zajimavostí je, že na českém mistrovství na klasice (D18 = 6,3 km a přev 285 m) dostala Míša (skončila 3. v čase 62:59) od Csilli (skončila 2.) jen 15sekund. Výsledky klasiky.

Poslední den byly štafety u vesnice Vesseaux. Míša rozbíhala jednu ze dvou českých štafet a za prvníma zaostala cca o 5 minut. Holky pak běželi co to šlo a nakonec z toho bylo 18. misto. Druhá štafeta skončila 23. ze 42. Výsledky štafet.

Článek o této akci napsaný Pavlem Košárkem si můžete přečíst zde. Najdete tam také fotky.