Na třech různých místech se prali na přelomu března a dubna závodníci našeho klubu o mety nejvyšší. Nejvíce nás zamířilo na Mistrovství Valašské oblasti ve sprintu a na krátké trati, které se konalo v malebné slovácké vísce Havřice (nyní předměstí Brodu Uherského v provincii Lucké). Na Vojtu nezbylo místo v autě a tak musel absolvovat adrenalinovou jízdu s Českými drahami – zastávka byla jen 100 m od shromaždiště. Sotva jsme si začali ve sportovní hale připravovat popisy již přitančila lepá hosteska z řad pořadatelů a podávala našemu vůdci zkapalněné plody zdejšího kraje aby se mu roztáhly cévy (ne všude tak pečují o pány sportovce).

Dopoledne byl závod ve sprintu, kde se nejvíce vedlo Petrovi a Ivošovi, kteří zvítězili v dorosteneckých kategoriích. Vlastní závod probíhal v úzkých vesnických uličkách, okolo hřiště a v elektrických ohradnících. Nutno podotknout, že dobytek tam nebyl a proud byl vypnut. Mezi závody jsme se přesunuli na oběd do místního hostince. Do této oázy ještě nedolehl zpupný bruselský diktát a nalévali zde do štamprlí 0,05 l a ne do eurošmejdů 0,04 l. Základní materiál (rum, borová, zelená…) byl po 18 Kč. My sportovci jsme dali samozřejmě jen jídlo (a dobrého Janáčka).

Odpoledne byla naše výprava posílena ještě třemi dívčinami, které z taktických důvodů vynechali sprint. Verča konečně zúročila náročnou zimní přípravu, na třetí kontrole šla do vedení a nakonec zvítězila. Starší dorostenci, ženy a mladší veteráni měli stejnou trať. Vojta dohnal Azgiša a jak se naháněli oba narazili špatnou kontrolu a tím se o připravili o možnost srovnávat se s ostatními sportovci. Já jsem svedl na dálku boj s Neli. Dravé mládí nakonec zvítězilo a Neli mě klepla o pár sekund. Marťas Smolu tentokrát ještě neporazil.

CESOM 2012

O stejném víkendu probíhalo v Borském Mikuláši (Eurozóna) zaujímavé športové podujatie – medzinárodné preteky. Zde nás zastupoval Zdenál. A dobře (zřejmě se už aklimatizoval). V 2. nejlepší kategorii M21B byl 1. na krátké trati, 6. ve sprintu a 2. na nedělní dlouhé trati. Zvlášť chválil sobotní krátkou trať, kde šlo o hledání jemných terénních tvarů v borovicovém lese na výborné mapě. Já jsem se zúčastnil až nedělní dlouhé trati. Výborný závod. Zajímavý moment byl na předposlední kontrole, byly zde vidět u silnice 2 lampiony asi 15 m od sebe. Každý na to nabíhal s tím, že když to nebude ta první, tak to bude druhá. A nebyla. Byla to ta třetí schovaná dál v rygólu. Každý už byl vyšťavený a nemapoval a teď tam zmateně pobíhal. No vaše smůla, že jste nevyužili možnost možnost porovnání se ze závodníky od Švédska po Chorvatsko pouhé 2 hodiny jízdy od baráku. To Zlínů, Luhanů a Brňáků tam bylo v nedělu neurekom.

Mistrovství Hanácké oblasti

Ve stejném termínu jako mistrovství naší oblasti měla svůj dvouzávod i Hanácká oblast ve Velké Bystřici. Barvy našeho klubu tam hájil Víťa Kožuch.