V sobotu 24. března 2012 vyrazili někteří naší členové na první letošní závod do Malého Hradiska na Prostějovsku. Naši sportovci byli přivítáni pěkným jarním počasím a solidním zázemím ve zdejším kulturním domě.

Už samotné vběhnutí do lesa odhalilo mnohým krutou pravdu – bez tréninku to jde velmi špatně. Další sportovci zhýčkaní zimníma ligama se dočkali krutého vystřízlivění – nohy se v lese boří a zakopávají o všudepřítomné klacky. Nestačí počítat odbočující ulice, ale musí se používat azimut. A ta délka…. Mapa byla prý přemapována, vykazovala jisté nedostatky, ale sportovci by se na to neměli vymlouvat.

Nicméně příjemně překvapili dorostenci Ivoš a Petr, kteří stáli ve svých kategoriích na bedně. Dorostenky jako by se zalekly ukázat, co natrénovaly a zůstaly v hloubi startovního pole. Solidní výkon předvedl Martin ml. a skončil v první půlce startovního pole v H21C. Další náš zástupce v této kategorii Víťa Kožuch také neběžel špatně a porazil mj. známého brněnského běžce Königa. Ve veteránských kategoriích Jarda porazil svého  profesního kolegu Romana Jelínka z Adamova. Autor těchto řádků přežil.

V rámci tohoto závodu se běželo i Mistrovství Moravy a Slezska  na dlouhé trati. V prestižní kategorii H21DT zde startoval i náš závodník Zdeněk. Trochu zklamal očekávání do něj vkládaná a jeho čas patřil k těm delším. Zděněk se totiž zřejmě nestačil aklimatizovat, neboť se teprve minulý týden vrátil z Rossova ostrova v Antarktidě, kde s  profesorem Svedbergem a bioložkou Eckertovou studoval život tučňáků a musel cestovat přes několik časových pásem (více na  polar.sci.muni.cz).