Juniorského mistrovství světa v Portugalsku se zúčastnila i Míša. Obrovské horka po celé Evropě a v Portugalsku obzvlášť, spojené se sérii požáru a tím pádem v Portugalsku se zákazem vstupu do lesů, narušilo celou koncepci závodu MS. Samotné MS se konalo v termínu 9.-17. 7. 2022 v okolí Aguiar da Beira a stránky MS zde.  Pořadatelé dělali co mohli, ale nakonec nedostali od úřadu povolení udělat jediný lesní závod. A tak to bylo takové sprintové mistrovství a to Míši moc nesedí, ale …  běhala výborně. Super.

 Jediný závod co byl oficiálně naplánovaný a zůstal v programu byl sprint. Vše ke sprintu GPS, výsledky a video na YouTube hledej zde. Už zde to Čechům zásluhou Aničky Karlové cinklo – doběhla pro bronz v kategorii W20. Jinak výsledky holek 3. Anička Karlová, 13. Míša, 16. Markéta Muličková, 23. Lucka Semíková,  34. Míša Metelková, 52. Jana Pekařová,

 

 

Další závodem i když „náhradním“ byly poprvé na úrovni JMS sprintové štafety (ve složení D-H-H-D). A opět skvělé zvládnuté v podání první štafety a další BRONZ (Anička Karlová, Jakub Chaloupský, Daniel Bolehovský, Market Muličková).  Míša rozběhla druhou štafetu na 20. místě a celkově z toho bylo 12. místo (Míša, Víťa Čech, Matyas Štregl, Lucka Semíková) z 54 štafet. Vše k závodu GPS, výsledky a video na YouTube zde.

 

Klasické (ve složení vždy holky a nebo kluci) i když sprintové štafety byly posledním „náhradním“ závodem celého JMS. Opět vše hledej zde. A opět skvělé umístění našich juniorek 5. místo (Anička, Lucka, Markét) a 7. místo (Jana, Míša a Míša M.) a kluci na 5. a 20. místě.

 

 

Článek od Pavla Košárka i s fotkama je zde.

!!! A LESNÍ  závody BUDOU v novém termínu 4.-6. 11. 2022 opět v Portugalsku – vše zde !!!