se konala v Plzni od neděle 14.6. do pátku 19.6. 2015. Součástí olympiády byl i orientační běh

V orienťáku náš klub a nejenom ten, ale i valašskou oblast či zlínský kraj reprezentovala Míša Dittrichová.

Na samotnou olympiádu odjeli sportovci hromadně třemi autobusy již v neděli 14.6. Ten samý den je čekalo slavnostní zahájení na zimním stadionu. Po nástupu všech krajů na plochu, po pár proslovech, hudební a taneční show a stálém pobíhání maskota her “ Olyho “ byl zapálen olympijský oheň.

V pondělí orienťáky čekal první boj o medajle a to na krátké trati. Závod byl umístěn do lesa na severní části Plzně v oblasti „Košutka“. Tratě teda nebyly vůbec jednoduché a prověřily důkladně všechny startující. Míša se drobným chybkám nevyvarovala, škoda, skončila na nepopulárním bramborovém fleku, ale chyby dělali skoro všichni.

A jak se dařilo „zlíňákům“ :
DM (mladší divky) – Míša – 4. místo
DS (starší dívky) – Lucie Kundratová – 6. místo
HM (mladší hoši) – Václav Chovanec – 13. místo
HS (starší hoši) – Dušan Zentrich – 8. místo

V úterý byl pro orienťáky volný den. Zlínská čtyřka s trenérkou Aničkou Stackeovou navštívili dopoledne triatlon a odpoledne měli trénink. V podvečer navštívili Techmanii Science Center kde byl i slavnostní ceremoniál.

Ve středu byl na programu závod smíšených štafet. Každý ze závodníku běžel dva své úseky v Borském parku. Sprintové štafety se odehrály v parku i v okolí tenisových kurtů. K průběhu závodu se nebudu rozepisovat, radši a výsledky byly:
mladší žáci – Míša a Vašek – 5 místo
starší žáci – Lucka a Dušan – disk

Poslední den závodů byl čtvrtek a na pořadu byl sprint na sídlišti Skvrňany. Závod na sídlišti byl rychlý, mapovat se muselo a po závodě by Míša běžela některé postupy jinak. Nejenom kvůli tomu, že skončila opět čtvrtá, ale i proto, že chybky tam byly. Učit a zdokonalovat je pořád co. A jak se dařilo:
DS (starší dívky) – Lucie Kundratová – 9. místo
HM (mladší hoši) – Václav Chovanec – 7. místo
HS (starší hoši) – Dušan Zentrich – disk

Ve čtvrtek také proběhlo slavnostní ukončení a v pátek se všechny výpravy rozjeli domů.
Míša olympiádu hodnotí velice dobře. Bylo to super nejenom závody, ale i vše kolem a počasí relativně ušlo.