Další dva závody žebříčku B proběhli v Beskydech v okolí Visalají pod taktovkou oddílu z Ostravy – AOV. Centrum a vše potřebné bylo kolem Horského hotelu Visalaje.

V sobotu 16.5. 2015 se na závod na klasice přihlásilo cca 630 závodníků a z toho z našeho oddílu 15 odvážlivců, které čekal horský terén, kopce, těžká podložka, borůvčí, les bez ostružin a dle předpovědi hezké počasí a to také bylo. Start byl kousek, cíl v centru. A co tratě? Já jsem běžel H35B (8 km, 535 m převýšení) a první problémek jsem měl na 1 kontrolu. Nějak jsem se nemohl dostat do mapy a pak prodrat hustníkem k 1. kontrole. 4 kontrolu jsem podběhl, ale naštěstí mě zastavil průsek, trochu váhaní kde kontrola bude, ale rozhodl jsem se správně. Na 5-ku jsem moc nepochopil „zelené“ a když jsem se ujistil, že jsem na pěšině tak jsem se rozhodl jít na jistotu po cestě. Pak to bylo na kontroly převážně rovně, někdy do kopce přes rýhy atd. Na 10-ku jsem zbytečně uhnul. Pak vesměs bez problémů až na 15-ku, kde jsem zaváhal. Postup na 19-ku byl opravdu HORSKÝ a tak jsem přemýšlel kudy ho jít. Nakonec u mně vyhrál postup zprava. V cíli jsem byl za necelých 69 minut.
Někdo nadával že to nebyla klasika (dlouhé postupy a volby), ale za mně to bylo fajn a lepší závod v lese, než naběhnout na cestu a valit po ní x kilometrů. Co mi vadilo, bylo asi ne moc vhodné slučování kategorií a tím zbytečně natáhlý závod jak v sobotu tak v neděli a tím pádem pozdní vyhlášení výsledků.
P – 14. Monika

A co v neděli 17.5. 2015? Ten samý areál, východní část lesa a krátká trať. Počasí se trochu změnilo. Ochladilo se, foukal vítr, ale nepršelo a nebyl sníh jak před lety :-). Odpoledne se ale oteplilo a bylo fajn. Z našeho oddílu nás zůstalo na nedělní závod jen 11. Trať H35B (4,1 km 220 m přev) kterou jsem běžel byla rychlá a hezká. Ze začátku plus mínus traverz, pak z kopce, tam jsem zaváhal na 9 kontrolu a potom na 10-ku. Pak jsem se zase srovnal a běžel si svoje. Cíl jsem proťal za 29:35.