Máte ještě zaschlé blato na kopačkách z podzimních závodů? My už ne, protože 2. závod zimní ligy Hanácké oblasti se běžel za mrazu asi -3 st. C a na sněhové pokrývce 4 cm. Kopačky jsou nyní čisté jak po použití běžného pracího prášku.
Tento závod se běžel v Brodku u Konice a měl několik zvláštností. Že se na zimní lize nepoužívají lampiony na kontrolách, to už jsme si zvykli, ale nyní část mapy tvořil jen letecký snímek (s vrstevnicemi) a mimo žákovské kategorie bylo volné pořadí kontrol. Z naší výpravy si nejlépe vedla Verča, která v byla v dorostenkách druhá. Rovněž druhé místo obsadil Peťa v žácích. Martin doplatil na to, že si nepřečetl pokyny, kde bylo napsáno, kontrola 100 se razí jako poslední před cílem. Takže poslední narazil 56 a byl disk. V mladších veteránech jsem byl předposlední, ale mnoho mých soupeřů bylo disk, protože buď přehlédli kontrolu 50 na okraji mapy, nebo se zalekli u této kontroly řevu a čokla místního latifundisty, který nám vyloženě nefandil.
Je třeba zmínit bezchybnou práci pořadatelů a skvělé zázemí závodu v místních fotbalových šatnách. Vrcholem všeho byla velmi příjemná hospoda nad těmito šatnami. Nové a udržované prostředí, výborná akustika, nezakouřeno, příjemná a pohotová obsluha. Nejeden sportsmen se pozdržel nad mapou u orosené litovle, vonného svařáku či jiné lihové tekutiny na zředění příliš husté krve. Kafe bylo taky dobrý a proto uděluju 5 hvězdiček.