Již týden dopředu jsme věděli, že závodní víkend bude těžký. Ten týden myslím směrem k počasí, protože teploty měly být a taky byly kolem 30 stupňů. O moc lehčí to nemělo být ani v lese. A nebylo. Těžká vysočanská podložka, místy s kameny, trávou, klacky, bažinkami a vodotečmi a opticky hustým lesem byla hodna ačkového a béčkového žebříčku.Shromaždiště závodů u obce Odranec bylo na zelené louce, kde bylo dostatek místa na cílovou arénu, na oddílové stany a do konce i pro kamp pro závodníky. Bufet místních i místních nabízel vše potřebné.

Ale popořádku. V sobotu 7.6. se běžela klasika. Já jsem se přihlásil do H21A a čekalo mě 13,7 km  a 390 m převýšení. S tím horkem hezká porce minut. Od startu si člověk řekl, že bude muset jít na jistotu, ale člověk míní a chybky se dělají. První zaváhání přišlo na 3-ku, uhnul jsem moc vpravo, pak drobounké při dohledávce na 4-ku i když i ten postup mohl být po cestě kolem louky, 5-ku jsem čekal o něco dřív, ale největší bota přišla na 6-ku. Neudržel jsem směr a taky jsem se nechal zlákat jinou kontrolou na kupce (a přitom jsem myslel, že je to kupka na kolečku kontroly). Pak jsem se snad vzpamatoval a šel docela čistě i když ve skutečnosti to bylo místy na tušáka, ale vždy jsem se na něčem chytil. Při cestovce na 15-ku jsem toho už měl tak akorát, ale pořád jsem běžel a je otázka jestli bych přežil postup přes kopec. Síly mi došli na 18-ku a když mě chytly křeče tak jsem musel jít místy i pěšky. Postup taky nebyl idealní a tak jsem jenom zde nechal 3 minuty. V cíli jsem byl za 101:45 a od prvního jsem dostal skoro 16 minut, ale 27 místo z 69 nebylo nejhorší. Ostatní z našeho oddílu si to v lese taky „užili“ a někteří přemýšleli proč dělali takové chyby.
Pořádný rozbor všeho, ale nastal až v místě ubytování. Po vzpamatování a nabrání sil jsme rozdělali oheň opekli nějaké klobásy, vypili nějaké pivo a … a pokecali jsme o všem možném. Seděli jsme venku až do 23. Bylo fajn a začali jsme se těšit na nedělní krátkou.

Ta byla v opět v nádherném terénu, ale byl zde mnohem víc melioraček a bažinek. Chyby se dělali také hlavně z nepozornosti aspoň u mně. Opět jsem běžel H21A (6,1 km a 105 m převýšení) a skoro bez chyb. Na postupu na 17-ku jsem si vyvrtl kotník, ale naštěstí bylo všude dost vody tak jsem to nějak uchladil a rozběhl. První větší chyba přišla na 20-ku. Nenaskočila a 70 sek ztráty, další chyba přišla v přemíře snahy na 23-ku (50 sekund). No v cíli jsme byl za 42:08 a vítěz mi to dal 5:14 škoda těch dvou minut mohlo to být o 12 míst lepší. Ostatním se dařilo tak všelijak někdo si tu užil a někdo si to UŽIL a nechtělo se podle časů moc z lesa. Fakt to tam bylo hezké a závody to byly celkově moc pěkné. Můj kotník při cestě domu napuchl tak asi dvakrát. No snad se do 14ti dnů zlepší.