O víkendu 9.-10. 6. 2018 se konal ŽA a ŽB v Hrabové. Pořadatelé z ASU (Magnus Orienteering) připravili centrum do obce Hrabové. Veškeré zázemí bylo tentokrát na fotbalovém hřišti v obci.

D16A-krátká
H35-krátká

Při letním počasí byla na sobotu připravena krátká trať a na neděli klasika. Tyto závody byly zařazeny taky mezi nominační na MED (Mistrovství Evropy dorostu) a v těchto závodech se náramně vedlo Míši.Já jsem klasicky běžel oba dva dny H35B. V sobotu 4,5 km a 160 m převýšení a trať to byla zajímavá. Obrovská 3 minutová chyba přišla na 10 kontrolu. Hledal jsem jí s Evžou Pekárkem o hřbet dřív. A pak ještě jedno zaváhání na 19. Jinak vše bez větších problémů. První místo mě tentokrát s tak velkou chybou překvapilo.  Ostatním se tato krátká trať v relativně čistém lese s mnoha rýhami taky líbila a výsledky to i ukazují. Lucka vyhrála D14B a Míša zabojovala v D16A a ostatní taky bojovali o 106.

H35-klasika
D16A-klasika

Neděle a klasika. Na tu nedorazil Vojta a Noe měl zdravotní problémy. Já jsem se vydal na trať dlouhou 9,2 km s 295 m převýšení. Mnohem víc kopcovitý terén nabízel volby, ale nevím proč mě se většina těch dlouhých voleb zdála nejlepší jít co nejblíž čáře a tím pádem přes kopec (na 2 i 8 kontrolu). Jediná rozdíl byla 4 kontrola kde jsem se od čáry oddálil a nešel přes zelené, ale seběhl jsem na cestu a pak vyběhl ke kontrole. Dnes mi to nějak netáhlo a dostal jsem 5 minut od Evži.  Co nás v oddíle, ale víc zajímal, byl boj o MED kde skvěle zaběhla Míša (1.) a snad jí to z MEDem  výjde. Lucka D14B vedla od startu do konce. Obrovský boj byl v H40B kde si to rozdal v lese mezi sebou Roman Víťa a Michal.